RS/VA
A.net/VA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Grafton High Track & Field and Cross Country - Yorktown, Virginia
you RUN the place
403 Grafton Dr, Yorktown, Virginia, 23692, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Aaron Wallace
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
2
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (1 articles)
2010 / 2011 - (1 articles)
All News
Search
2010 Results - CNU Winter Frolic
Published by
Matt Scherer
Dec 15th 2010, 10:40pm
Comments
CNU Winter Frolic
Dec 10, 2010 to Dec 11, 2010
Christopher Newport University, Newport News, VA, US, 23606
« Filter Results by Team: »
Atlee
Bethel
Bruton
Churchland
Clover Hill
Currituck County
Deep Creek
Deep Run
Dinwiddie County Senior
Floyd E Kellam
Glenn Allen
Grafton
Grassfield
Greenbrier Christian
Hampton
Hampton Christian
Heritage (Newport News)
Hickory
Highland Springs
Holmes
Jamestown
King's Fork
Lafayette
Langley
Lee-Davis
Lloyd C Bird
Maggie L Walker Govenors
Manchester
Matthew Maury
Menchville
Middlesex
Needham Broughton
Norfolk Academy
Northumberland
Ocean Lakes
Phoebus
Potomac Senior
Princess Anne
Salem (Virginia Beach)
Stonebridge
Thomas Dale
Warhill
Warwick
Western Branch
Men:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elie, Trevor
Atlee
06.49
nwi
1
2
Chambers, Teshad
Highland Springs
06.59
nwi
1
3
Hale, Roscoe
Hampton
06.66
nwi
1
4
Holloway, Tyler
King's Fork
06.71
nwi
1
5
Johnson, Isaiah
Churchland
06.81
nwi
1
6
Wyatt, Caleb
Lee-Davis
06.81
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Elie, Trevor
Atlee
06.65
nwi
14
2
Chambers, Teshad
Highland Springs
06.65
nwi
9
3
Hale, Roscoe
Hampton
06.67
nwi
12
4
Holloway, Tyler
King's Fork
06.70
nwi
13
5
Wyatt, Caleb
Lee-Davis
06.76
nwi
5
6
Johnson, Isaiah
Churchland
06.79
nwi
10
7
Smith, Martin
Highland Springs
06.80
nwi
7
7
Miller, Tyrell
Hampton
06.80
nwi
5
9
Smallwood, Desmond
Lafayette
06.81
nwi
11
9
Cowadin, Landon
Potomac Senior
06.81
nwi
2
11
Anthony, Jeremy
Dinwiddie County
06.82
nwi
3
12
Vaughn, Israel
Lee-Davis
06.83
nwi
9
13
Daniels, Brehon
Salem (Virginia
06.83
nwi
10
14
Warren, Eric
Needham Broughto
06.84
nwi
6
15
Wilkerson, Antoine
Highland Springs
06.85
nwi
3
16
Hunt, Robert
Hickory
06.85
nwi
11
17
Jackson, Darryl
Salem (Virginia
06.85
nwi
4
18
Feaster, Kimdrick
Salem (Virginia
06.87
nwi
13
19
Poore, Aaron
Ocean Lakes
06.88
nwi
12
20
Glover, Mondryl
Western Branch
06.91
nwi
7
21
Thomas, Matt
Potomac Senior
06.92
nwi
6
22
Woody, Brandon
Lee-Davis
06.92
nwi
14
23
Cherry, Devante
Western Branch
06.93
nwi
13
24
Johnson, Noah
King's Fork
06.93
nwi
10
25
Crawford, Christopher
Western Branch
06.96
nwi
8
26
Rice, Elliot
Bruton
06.97
nwi
1
27
Wallace, Aaron
Grafton
06.98
nwi
11
28
Bailey, Bryan
Deep Run
06.99
nwi
4
29
Chester, Aaron
Manchester
06.99
nwi
8
30
Robins, Jacorey
Churchland
07.00
nwi
1
31
vitaletti, john
Jamestown
07.02
nwi
15
32
Stallings, Derrick
Heritage (Newpor
07.03
nwi
7
33
Cunningham, Devin
Manchester
07.04
nwi
4
34
McMillian, Jaquan
Ocean Lakes
07.04
nwi
15
35
Owens, Christopher
Warwick
07.04
nwi
13
36
Halsey, Sean
Hickory
07.05
nwi
5
37
Coulibaly, Antonio
Langley
07.05
nwi
10
38
Coulilaby, Guilherme
Langley
07.08
nwi
12
39
Mizell, Zach
Hickory
07.08
nwi
4
40
Pinkleton, Brent
Manchester
07.09
nwi
1
40
Weaver, Tykwuan
Dinwiddie County
07.09
nwi
12
42
Ridley, Jamar
Dinwiddie County
07.10
nwi
14
43
Stallings, Demetrius
Matthew Maury
07.10
nwi
9
44
Caughey, Jon
Norfolk Academy
07.10
nwi
3
45
Yu, Robert
Langley
07.12
nwi
14
46
Lowe, Evan
Floyd E Kellam
07.13
nwi
15
47
Newton, Nick
Greenbrier Chris
07.14
nwi
7
48
Trant, Miller
Grafton
07.15
nwi
1
49
Colona, Devante
Ocean Lakes
07.16
nwi
5
50
Hinton, Forrest
Greenbrier Chris
07.17
nwi
15
51
Delk, Brandon
Warwick
07.20
nwi
1
52
Beckwood, Jacob
Warhill
07.21
nwi
7
53
Bascillico, Anthony
Warhill
07.22
nwi
10
54
Hardy, Devin
King's Fork
07.23
nwi
3
55
jones, Darryl
Jamestown
07.23
nwi
2
56
Boyce, Demitri
Norfolk Academy
07.25
nwi
3
57
Davis, Latrell
Deep Run
07.26
nwi
6
58
Barclift, Russell
Matthew Maury
07.29
nwi
7
59
Rollins, Richard
Glenn Allen
07.30
nwi
14
60
Rivera, Javier
Bruton
07.31
nwi
6
61
Bedenbaugh, Matthew
Maggie L Walker
07.32
nwi
9
62
Hall, Jarred
Atlee
07.33
nwi
2
63
Tran, Victor
Deep Run
07.35
nwi
14
64
Smith, Jamar
Warhill
07.36
nwi
8
65
Swartwood, Brandon Cole
Grafton
07.37
nwi
5
66
Greene, Ben
Glenn Allen
07.38
nwi
8
67
Gubbs, Shane
Currituck County
07.40
nwi
9
68
Hamzey, Tariq
Maggie L Walker
07.42
nwi
11
69
Joesph, Blee
Churchland
07.42
nwi
13
70
Owecke, Joe
Atlee
07.43
nwi
10
71
Vaughan, Peyton
Matthew Maury
07.43
nwi
8
72
Johnson, Kajoun
Bruton
07.46
nwi
12
73
Baxter, Ian
Maggie L Walker
07.57
nwi
1
74
Margaritis, Chris
Greenbrier Chris
07.64
nwi
5
75
Stubbs, Sean
Heritage (Newpor
07.73
nwi
6
76
Washington, Evan
Clover Hill
08.73
nwi
6
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mitchell, Walter
Salem (Virginia
36.54
16
2
Holloway, Tyler
King's Fork
36.82
16
3
vitaletti, john
Jamestown
37.14
7
4
Moore, George
Highland Springs
37.35
7
5
Cheseman, Kebari
Bethel
37.37
9
6
Owens, Randall
Warhill
37.44
9
7
Smallwood, Desmond
Lafayette
37.49
15
8
Jarrett, Fabian
Salem (Virginia
37.63
16
9
Snowden, Jordan
Deep Creek
37.73
15
10
Glover, Mondryl
Western Branch
37.79
10
11
Blubaugh, Justin
Warhill
38.07
13
12
Warren, Eric
Needham Broughto
38.13
15
12
Flemming, Derrian
Bethel
38.13
10
14
Brown, Andrew
Deep Run
38.24
15
15
McMillian, Jaquan
Ocean Lakes
38.25
14
16
Grayson, Davon
King's Fork
38.31
2
17
Jones, Wesley
Lee-Davis
38.37
13
18
Hunt, Robert
Hickory
38.38
14
19
Burkett, Dominic
Norfolk Academy
38.51
12
20
Combs, Matt
Atlee
38.70
12
21
Barrett, Ian
Warwick
38.78
8
22
Marioneaux, James
Warhill
38.82
13
23
Newton, Nick
Greenbrier Chris
38.87
6
24
Pickett, Andre
Hampton
38.89
13
25
Folsom, Tareek
Highland Springs
38.95
8
26
Vaught, Jacob
Lafayette
39.18
12
27
Griffin, Tyrall
Glenn Allen
39.20
7
28
Pinkleton, Brent
Manchester
39.38
11
29
Becher, David
Matthew Maury
39.42
3
30
Roney, Rodhem
Dinwiddie County
39.43
6
31
Boothe, Tyrique
Western Branch
39.47
10
32
Kurz, Nicholas
Grafton
39.48
9
33
Trant, Miller
Grafton
39.59
12
34
Atkins, Emmit
Lee-Davis
39.62
8
35
Thompson, Michael
Lee-Davis
39.73
6
36
Bazemore, Eugene
Churchland
39.76
1
37
Davis, Racheed
Ocean Lakes
39.79
12
38
Colona, Devante
Ocean Lakes
39.82
15
39
Ross, Matthew
Highland Springs
39.89
3
40
Stokes, Treyvon
Heritage (Newpor
39.90
16
41
Griffith, Ben
Atlee
39.93
9
42
Scott, Mark
Deep Creek
40.02
13
43
Corey, Nick
Western Branch
40.02
10
44
Boone, Derrick
Deep Creek
40.21
15
45
Coulibaly, Antonio
Langley
40.22
6
46
Kunka, Brennan
Maggie L Walker
40.27
7
47
Colls, Zach
Grafton
40.38
2
48
Friedrichs, Andrew
Jamestown
40.65
14
49
Grim, Lucas
Langley
40.66
9
50
Peyton, Chris
Deep Run
40.74
8
51
Williams, Charles
Dinwiddie County
40.90
1
52
Southers, Austin
Manchester
40.92
12
53
Halsey, Sean
Hickory
41.21
11
54
Hunter, Jason
Maggie L Walker
41.23
8
55
Britt, Brandon
Churchland
41.25
1
56
Black, Matt
Hickory
41.28
9
57
Sterling, Kavonti
Heritage (Newpor
41.35
16
58
Hinton, Forrest
Greenbrier Chris
41.35
4
59
Martin, Michael
Matthew Maury
41.52
2
60
Holmes, Trenton
Greenbrier Chris
41.55
4
61
Unknown Athlete
Maggie L Walker
41.67
10
62
Owecke, Joe
Atlee
41.69
11
63
Evasco, Ian
Norfolk Academy
41.74
6
64
Tuskey, Patrick
Clover Hill
41.89
5
65
Rivera, Javier
Bruton
42.16
4
66
Hodges, Temuchin
Salem (Virginia
42.25
3
67
Levesque, Jared
Jamestown
42.34
4
68
Ridley, Jamar
Dinwiddie County
42.38
2
69
Bewski, Brandon
Floyd E Kellam
42.50
10
70
Pryor, Aaron
Warwick
42.74
8
71
Holmes, Jason
Bruton
42.77
6
72
Moss, Ej
Glenn Allen
42.83
11
73
Reinhold, Tyler
Holmes
43.19
2
74
Johnson, Kevin
Heritage (Newpor
43.34
13
75
Fitzgerald, Timothy
Clover Hill
43.81
5
76
Alexander, Marcus
Matthew Maury
44.12
2
77
Deguzman, Andrew
Floyd E Kellam
44.26
5
78
Mabe, Justin
Bruton
48.12
4
79
Hanson, Daniel
Clover Hill
49.70
5
80
Bucknor, Franklyn
Norfolk Academy
51.44
3
81
Lewis, Dean
Glenn Allen
57.05
4
--
Johnson, Isaiah
Churchland
DQ
1
Mens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atkinson, Marques
Atlee
1:07.90
14
2
Atkinson, Michael J.
Atlee
1:08.68
14
3
Cipcic, Cameron
Western Branch
1:08.97
12
4
Moore, George
Highland Springs
1:09.08
13
5
Cooke, William Ch
Phoebus
1:09.72
14
6
Wallace, Joseph
Grafton
1:10.03
13
7
Brown, Andrew
Deep Run
1:10.23
13
8
Foster, Antonio
Western Branch
1:10.24
12
9
Turner, Brad
Jamestown
1:10.42
11
10
Cheseman, Kebari
Bethel
1:11.07
9
11
Hooks, Aaron
Lafayette
1:11.22
13
12
Christino, Tj
Deep Run
1:11.76
11
13
Flemming, Derrian
Bethel
1:11.89
10
14
Brown, Lawan
King's Fork
1:11.91
13
15
Bickersteth, Ayinde
Potomac Senior
1:11.93
8
16
Glenn, Kahana
Ocean Lakes
1:12.01
12
17
Martin, Raysean
Highland Springs
1:12.08
11
18
Peker, Jake
Langley
1:12.92
9
19
Brown, Josh
Ocean Lakes
1:12.98
8
20
Livingston, Justin
Manchester
1:13.18
10
21
richardson, tony
Ocean Lakes
1:13.62
10
22
Harper, Chase
Jamestown
1:13.65
8
23
Ruane, Tommy
Lafayette
1:13.83
12
24
Belmar, Jamie
Manchester
1:13.92
10
25
Adkins, Fred
Highland Springs
1:13.98
10
26
Dailey, Zachary
Langley
1:13.99
8
27
DelaCruz, Robert
Warhill
1:14.39
11
28
Sonnek, Michael
Lafayette
1:14.51
12
29
Jones, Wesley
Lee-Davis
1:15.30
9
30
Cobb, Alston
Western Branch
1:15.38
8
31
Orgnon, Chris
Churchland
1:15.89
1
32
Johnson, Brandon
Lee-Davis
1:15.90
8
33
Greene, Ben
Glenn Allen
1:16.47
11
34
Lindsey, Ja'Brie
Glenn Allen
1:16.53
7
35
Bishop, Jeffery
Lee-Davis
1:16.68
9
36
Cobbs, Justin
Heritage (Newpor
1:16.90
7
37
Thomas, Jamel
Manchester
1:17.07
10
38
Scott-Holley, Chris
Warwick
1:17.44
7
39
Cooper, Aaron
Hickory
1:17.80
6
40
Follum, Matt
Hickory
1:17.85
6
41
Meaux-Charles, Ovey
Salem (Virginia
1:17.95
7
42
Keys, Ron
Warhill
1:18.03
5
43
Jones, Bryon
Warwick
1:18.09
7
44
Gallisaw, LaQuan
Matthew Maury
1:18.15
2
45
Hunter, Jason
Maggie L Walker
1:18.42
5
46
Bethune, Cody
Warhill
1:18.47
5
47
Eaton, Andrew
Hickory
1:18.48
6
48
Riddick, James
Churchland
1:18.67
2
49
Swartz, Tim
Maggie L Walker
1:20.01
5
50
Holmes, Trenton
Greenbrier Chris
1:20.04
3
51
Chester, Jermell
Heritage (Newpor
1:20.14
6
52
Williams, Charles-Taylor
Dinwiddie County
1:20.76
2
53
Giddens, Jahvae
Matthew Maury
1:20.87
1
54
Swecker, Evan
Atlee
1:21.01
9
55
Santini, Michael
Currituck County
1:21.05
5
56
Wilson, Joseph
Grafton
1:21.69
2
57
Parker, Devante
Warwick
1:21.74
7
58
Deguzman, Andrew
Floyd E Kellam
1:22.64
4
59
Freeman, Joshua
Norfolk Academy
1:22.81
4
60
Powell, Billy
Currituck County
1:23.57
4
61
Neubert, Cole
Floyd E Kellam
1:23.91
5
62
Fogg, Wesley
Norfolk Academy
1:24.45
4
63
Lestyan, Patrick
Greenbrier Chris
1:24.78
4
64
Nguyen, Jacob
King's Fork
1:26.16
3
65
Lee, Trey
Churchland
1:28.16
3
66
Black, Ira
Dinwiddie County
1:29.24
3
67
Hecht, Nathan
Norfolk Academy
1:29.90
4
68
Sweeney, Colin
Currituck County
1:30.30
3
69
Boswick, Thomas
Matthew Maury
1:33.72
1
70
Golden, Antonio
Dinwiddie County
1:54.88
3
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Winters, Jon
Ocean Lakes
2:36.33
1
2
Zimmerman, Jake
Lloyd C Bird
2:40.45
1
3
Walker, Javon
Warwick
2:43.46
1
4
Carmichael *, Griffin
Atlee
2:46.13
1
5
Burke, Cory
Hampton
2:46.53
1
6
Peker, Jake
Langley
2:47.37
1
7
Hunt, Brandon
Atlee
2:48.11
1
8
Inman, Zach
Hickory
2:48.19
1
9
Crayton, Dusty
Lee-Davis
2:49.90
1
10
Garcia, Matthew
Grafton
2:49.95
1
11
Williams, Darius
Warwick
2:50.25
1
12
Warring, Levi
Lafayette
2:50.50
1
13
Pearson *, Tyler
Maggie L Walker
2:51.00
1
14
Dailey, Zachary
Langley
2:51.30
1
15
McLaughlin, Graham
Jamestown
2:52.49
1
16
Wooden, Jarrod
Jamestown
2:52.75
1
17
Torres, Marc
Grafton
2:53.91
1
18
Granger, Ian
Norfolk Academy
2:54.12
1
19
Martin *, Joe
Maggie L Walker
2:54.13
1
20
Nestler, John
Maggie L Walker
2:54.13
1
21
Thomas, Sean
Heritage (Newpor
2:54.16
1
22
Orgnon, Chris
Churchland
2:54.37
1
23
Robinson, Tucker
Deep Run
2:54.67
1
24
Rudacille, Jordan
Lee-Davis
2:54.80
1
25
Willard, Josh
Clover Hill
2:55.59
1
26
West, Everett
Dinwiddie County
2:55.70
1
27
Thompson, Aaron
Manchester
2:56.08
1
28
Zumot, Thomas
Langley
2:56.23
1
29
Harrison, Joel
Deep Creek
2:56.25
1
30
George, Dominique
Heritage (Newpor
2:56.38
1
31
Read, Daniel
Ocean Lakes
2:56.65
1
32
Boron, Josh
Hickory
2:57.23
1
33
Silver, Cameron
Heritage (Newpor
2:57.23
1
34
Waddy, Baldwin
Highland Springs
2:57.24
1
35
Barnum, Ja'shea
Highland Springs
2:59.25
1
36
Boros, Billy
Floyd E Kellam
2:59.81
1
37
Singleton, Delano
Matthew Maury
3:01.12
1
38
Fenner, Christopher
Dinwiddie County
3:01.76
1
39
Zobel, Marshall
Floyd E Kellam
3:02.10
1
40
Crowder, Chris
Jamestown
3:03.49
1
41
Queen, Ashton
Bruton
3:03.59
1
42
Salimov, Alan
Norfolk Academy
3:04.42
1
43
Wichelman, Matt
Lee-Davis
3:04.86
1
44
Wertz, Michael
Clover Hill
3:05.11
1
45
Parker, Deshonte
Warwick
3:05.56
1
46
Ricker, Andrew
Deep Run
3:06.05
1
47
Silver, Charles
Manchester
3:06.75
1
48
Julien, Ricky
Deep Creek
3:07.21
1
49
Hanke, Caleb
Currituck County
3:07.57
1
50
Reid, Grayson
Deep Run
3:07.73
1
51
Gallagher, Stark
Glenn Allen
3:08.02
1
52
Blakely, Kalynn
Western Branch
3:08.07
1
53
Gipson, Brandon
King's Fork
3:08.69
1
54
Johnson, Braden
Warhill
3:09.77
1
55
Wiles, Brendan
Ocean Lakes
3:10.02
1
56
Wilkey, Clayton
Floyd E Kellam
3:11.36
1
57
Roderick, Evan
Bruton
3:11.77
1
58
Cadieux, Zach
Hickory
3:13.89
1
59
Gussman, Sam
Warhill
3:14.01
1
60
Nassar, Said
Warhill
3:14.03
1
61
Mabe, Justin
Bruton
3:14.27
1
62
Childs, Jordan
King's Fork
3:14.40
1
63
Ratke *, Evan
Atlee
3:15.56
1
64
Tippett, David
Greenbrier Chris
3:16.27
1
65
Cottee, Hunter
Grafton
3:17.95
1
66
Turner, Brian
Currituck County
3:18.30
1
67
Peg, Kyle
Manchester
3:19.18
1
68
Stevens, Ian
Western Branch
3:19.48
1
69
Kirkbride, Matt
Currituck County
3:19.53
1
70
Lestyan, Patrick
Greenbrier Chris
3:20.81
1
71
Thomas, Aemoni
Churchland
3:23.78
1
72
Horsley, Coleman
Western Branch
3:29.05
1
73
Ferebee, Xavier
Matthew Maury
3:30.47
1
74
Harris, Tairrance
Matthew Maury
3:31.34
1
75
Levenstein, David
Greenbrier Chris
4:14.11
1
76
Crummet, Garrett
Churchland
4:15.01
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, William
Bethel
4:30.73
1
2
Helmke, Sean
Floyd E Kellam
4:31.10
1
3
Harrison, David
Ocean Lakes
4:31.66
1
4
Steck, Kurtis
Lafayette
4:32.58
1
5
Novak*, Daniel
Deep Run
4:36.13
1
6
Gemmell-Davis, Scott
Lafayette
4:36.94
1
7
Moniak, Daniel
Jamestown
4:38.07
1
8
Fogg, Desmond
Warwick
4:39.74
1
9
Weaver, Alan
Deep Run
4:41.20
1
10
Graves, Terrence
Clover Hill
4:42.44
1
11
Eck, Joe
Clover Hill
4:43.24
1
12
Granger, Ian
Norfolk Academy
4:49.75
1
13
Laubinger, Miles
Langley
4:51.18
1
14
Sydnor, Dylan
Grafton
4:52.03
1
15
Freedman, Matt
Hickory
4:52.54
1
16
Bohlen, Taylor
Langley
4:54.98
1
17
Hinton, Elliott
Lee-Davis
4:55.05
1
18
Richardson, Nick
Western Branch
4:55.79
1
19
Swirsky, Ryan
Langley
4:56.03
1
20
Anderson *, Ross
Maggie L Walker
4:56.31
1
21
Kidwell, Forrest
Grafton
4:56.41
1
22
Cosnahan, Kevin
Currituck County
4:56.54
1
23
Madison, Andrew
Matthew Maury
4:57.03
1
24
Price, Curtis
Warhill
4:57.07
1
25
Mcguire, Alex
Warhill
4:58.42
1
26
Gardner *, Sean
Atlee
4:58.70
1
27
Eldred, Chad
Grafton
4:59.46
1
28
Richards, Robert
Jamestown
5:01.81
1
29
Jacob, Jones
Manchester
5:02.53
1
30
Gregory, David
Floyd E Kellam
5:04.32
1
31
Riley, Joshua
Bruton
5:05.75
1
32
Smith *, Austin
Atlee
5:06.35
1
33
Snider *, Zach
Atlee
5:08.32
1
34
Salimov, Alan
Norfolk Academy
5:08.80
1
35
Parker, Jordan
Ocean Lakes
5:09.96
1
36
Delaney, Michael
Matthew Maury
5:10.73
1
37
Little, Juan
Highland Springs
5:11.32
1
38
Charity, Bruce
Western Branch
5:13.36
1
39
Jackson, Javan
Currituck County
5:13.55
1
40
Waters *, John
Maggie L Walker
5:14.36
1
41
Greene, Wilson
Holmes
5:15.39
1
42
Lee, Jonathan
Clover Hill
5:15.41
1
43
Ramos, Miguel
King's Fork
5:16.17
1
44
Sanford, Bradly
Northumberland
5:16.52
1
45
Ford, Justin
Ocean Lakes
5:17.50
1
46
Halsted, Josh
Hickory
5:17.95
1
47
Deshong, Steven
Bethel
5:18.97
1
48
Tynes *, Andrew
Maggie L Walker
5:21.02
1
49
Mcelroy, Paul
Hickory
5:21.16
1
50
Jeter, Lamontrel
Heritage (Newpor
5:22.07
1
51
Grieser, Aran
Floyd E Kellam
5:23.77
1
52
Brown, Sawyer
Manchester
5:24.08
1
53
Belote, Nathan
Lee-Davis
5:24.72
1
54
Gilleland, Zach
Lee-Davis
5:24.75
1
55
Lineberger, Aaron
Manchester
5:26.15
1
56
Tippett, David
Greenbrier Chris
5:28.37
1
57
Cobbs, Justin
Heritage (Newpor
5:30.61
1
58
Poulin, Byrce
Churchland
5:32.37
1
59
Catlett, Cameron
Heritage (Newpor
5:34.02
1
60
Dwyer, Manny
King's Fork
5:37.22
1
61
Gaspard, Ntiranyibagira
Warwick
5:40.64
1
62
McNamar, Ryan
King's Fork
5:41.21
1
63
Kumar, Virang
Glenn Allen
5:43.09
1
64
Reinhold, Tyler
Holmes
5:43.23
1
65
Kniffin, Nicholas
Deep Creek
5:43.24
1
66
Eshetu, Yihnew
Warwick
5:44.98
1
67
Vahadi-Faridi, John
Norfolk Academy
5:48.04
1
68
Christian, Kareem
Jamestown
5:49.18
1
69
Tidwell, Blake
Western Branch
5:52.41
1
70
Goodfellow, Will
Glenn Allen
6:00.11
1
71
Kennedy, Keuntae
Churchland
6:00.32
1
72
Sykes, Chivarlo
Churchland
6:09.14
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Snyder, Cody
Lee-Davis
9:29.58
1
2
Greenwald, Jeremy
Grassfield
9:30.55
1
3
Catanese *, Andrew
Atlee
9:38.44
1
4
Helmke, Sean
Floyd E Kellam
9:57.41
1
5
Brown, William
Bethel
10:00.05
1
6
Clifford, Brandon
Ocean Lakes
10:08.55
1
7
Watrous, Simon
Lafayette
10:15.66
1
8
Wilson, Graham
Menchville
10:18.80
1
9
Sanders, Michael
Hickory
10:22.06
1
10
Meyer, Michael
Langley
10:23.55
1
11
Sheppard*, Collin
Deep Run
10:23.92
1
12
Taylor, Robert
Floyd E Kellam
10:26.83
1
13
Hall, Nathaniel
Atlee
10:27.91
1
14
Winters, Brandon
Ocean Lakes
10:29.36
1
15
Simonsen, Patrick
Jamestown
10:29.54
1
16
Davison, Christian
Clover Hill
10:31.20
1
17
Zobel, Colton
Ocean Lakes
10:33.64
1
18
Menzies, Jason
Lafayette
10:34.39
1
19
Swirsky, Ryan
Langley
10:35.59
1
20
Kling, James
Hickory
10:39.67
1
21
Cosnahan, Kevin
Currituck County
10:44.76
1
22
Swayne, Steven
Langley
10:47.85
1
23
Harrell*, Sam
Deep Run
10:48.91
1
24
Hornsby, Brice
Deep Run
10:54.79
1
25
Gregory, David
Floyd E Kellam
10:55.31
1
26
Puckett *, Colin
Maggie L Walker
10:55.59
1
27
Wolstenholme, Gabe
Hickory
10:58.99
1
28
Mcguire, Alex
Warhill
10:59.36
1
29
Canoy, Ryan
Bruton
11:01.60
1
30
Little, Juan
Highland Springs
11:01.98
1
31
Mawyer, Marc
Glenn Allen
11:02.39
1
32
Morgan, Grayson
Lee-Davis
11:03.34
1
33
Bianchi, Eric
Clover Hill
11:10.92
1
34
Alidost, Bizz
Atlee
11:12.43
1
35
Kim, Sam
Grafton
11:13.36
1
36
Modzelewski, Greg
Jamestown
11:15.96
1
37
Sanford, Bradly
Northumberland
11:18.21
1
38
Byrd, Alex
Glenn Allen
11:20.77
1
39
McCoy, Michael
Warhill
11:29.03
1
40
Beaulieu, Nick
Warhill
11:33.20
1
41
Thompson, Sam
Jamestown
11:33.43
1
42
Lamons, Michael
Glenn Allen
11:35.26
1
43
Greene, Wilson
Holmes
11:36.96
1
44
Robbins, Samual
Manchester
11:37.09
1
45
Lomax, Joe
Churchland
11:40.71
1
46
Kirkbride, Kyle
Currituck County
11:40.90
1
47
Kaplan, Justin
Matthew Maury
11:41.91
1
48
Barrett, Bradley
Clover Hill
11:42.29
1
49
Deshong, Steven
Bethel
11:42.75
1
50
Catlett, Cameron
Heritage (Newpor
11:43.42
1
51
Ossi, Nick
Matthew Maury
11:54.46
1
52
Burkhard, Brendan
Grafton
11:54.97
1
53
Baynard, Charlie
Grafton
12:16.22
1
54
Buleza, Michael
Manchester
12:29.83
1
55
Endries, Jason
Manchester
12:33.17
1
56
Kennedy, Keuntae
Churchland
12:45.93
1
57
Lee, Trey
Churchland
13:25.83
1
58
Ferebee, Xavier
Matthew Maury
13:25.87
1
59
Yoseph, Samuel
Warwick
13:48.92
1
--
Chantry, Stephen
Lafayette
DNF
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mcfadden, Daniel
Heritage (Newpor
07.45
nwi
1
2
Williams, Anthony
Potomac Senior
07.49
nwi
1
3
Brewer, Devin
Potomac Senior
07.65
nwi
1
4
Smith, Michael
Salem (Virginia
07.71
nwi
1
5
Bateman, Jamar
Heritage (Newpor
07.99
nwi
1
6
Sloan, Thomas
Matthew Maury
08.04
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Anthony
Potomac Senior
07.44
nwi
9
2
Mcfadden, Daniel
Heritage (Newpor
07.56
nwi
11
3
Brewer, Devin
Potomac Senior
07.80
nwi
7
4
Smith, Michael
Salem (Virginia
07.91
nwi
10
5
Sloan, Thomas
Matthew Maury
08.03
nwi
11
6
Bateman, Jamar
Heritage (Newpor
08.07
nwi
8
7
Burris, Jamal
Western Branch
08.19
nwi
6
8
Folsom, Tareek
Highland Springs
08.25
nwi
5
9
Pryor, Aaron
Warwick
08.28
nwi
9
10
Burkett, Dominic
Norfolk Academy
08.38
nwi
4
11
Simpson, Aaron
Western Branch
08.38
nwi
1
12
Scott, K'Vonte
Princess Anne
08.41
nwi
4
13
Dean, Marcus
Western Branch
08.47
nwi
3
14
Boothe, Chris
Ocean Lakes
08.48
nwi
2
15
Burke, Shepley
Dinwiddie County
08.50
nwi
5
16
Eaton, Tyrell
Lee-Davis
08.51
nwi
2
17
Pollard, Leon
Highland Springs
08.53
nwi
1
18
Rogers, Christian
Manchester
08.72
nwi
9
19
Alston, Napolean
Hampton
08.74
nwi
1
20
Grim, Lucas
Langley
08.81
nwi
7
21
Gill, Thomas
Warhill
08.82
nwi
6
22
Richard-Snipes, Robert
Matthew Maury
08.85
nwi
9
23
Jardine, Joseph
Hampton
08.89
nwi
2
24
Greene, Zakari
Clover Hill
08.91
nwi
5
25
Hooker, Marquette
Lee-Davis
08.97
nwi
3
26
Chester, Aaron
Manchester
09.00
nwi
10
27
Brown, Zane
Matthew Maury
09.03
nwi
7
28
Heckman, Logan
Lee-Davis
09.11
nwi
8
29
Edwards, Gage
Manchester
09.20
nwi
3
30
Miller, Garrett
Clover Hill
09.29
nwi
10
31
Sonnek, Michael
Lafayette
09.30
nwi
5
32
Aarestad, Cody
Currituck County
09.34
nwi
9
33
Percell, Wyatt
Warwick
09.40
nwi
1
34
Childs, Jordan
King's Fork
09.47
nwi
1
35
Ledesma, Jonathan
Langley
09.51
nwi
4
36
Sterling, Kavonti
Heritage (Newpor
09.56
nwi
10
37
Conner, Darnell
Highland Springs
09.56
nwi
8
38
Dodson, Taylor
Churchland
09.68
nwi
7
39
Black, Matt
Hickory
09.75
nwi
2
40
Smith, Oliver
Glenn Allen
09.82
nwi
9
41
Black, Ira
Dinwiddie County
09.86
nwi
7
42
Sterrett, Joseph
Hickory
09.91
nwi
10
43
Lumsden, Tanner
Currituck County
09.92
nwi
11
44
Kelley, Robbie
Deep Run
09.98
nwi
6
45
Boyd, Denzel
Deep Run
10.01
nwi
3
46
Lindsey, Ja'Brie
Glenn Allen
10.02
nwi
3
47
Squires, Clint
Currituck County
10.03
nwi
11
48
Smith, William
King's Fork
10.12
nwi
6
49
Hooks, Aaron
Lafayette
10.21
nwi
8
50
Reichel, Noah
Glenn Allen
10.22
nwi
8
51
Day, Jonathan
Langley
10.26
nwi
7
52
Holmes, Trenton
Greenbrier Chris
10.28
nwi
5
53
Stefanowicz, David
Warhill
10.48
nwi
11
54
Tan, Kevin
Norfolk Academy
10.55
nwi
2
55
Stott, Patrick
Deep Run
11.07
nwi
4
56
Irving, Vian
Churchland
11.37
nwi
10
57
Dormal, Robin
Warhill
11.86
nwi
5
58
Riddick, James
Churchland
12.70
nwi
4
--
Atkinson, Marques
Atlee
FS
nwi
6
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Salem (Virginia
1:35.03
5
2
Relay Team
Western Branch
1:36.19
3
3
Relay Team
Lee-Davis
1:36.97
4
4
Relay Team
Deep Creek
1:37.03
4
5
Relay Team
Ocean Lakes
1:37.28
5
6
Relay Team
King's Fork
1:37.29
5
7
Relay Team
Highland Springs
1:38.00
5
8
Relay Team
Hampton
1:38.00
4
9
Relay Team
Churchland
1:38.36
1
10
Relay Team
Langley
1:38.72
2
11
Relay Team
Hickory
1:39.97
2
12
Relay Team
Deep Run
1:40.56
2
13
Relay Team
Atlee
1:40.61
3
14
Relay Team
Glenn Allen
1:41.25
2
15
Relay Team
Warwick
1:41.27
4
16
Relay Team
Heritage (Newpor
1:41.36
3
17
Relay Team
Greenbrier Chris
1:42.12
1
18
Relay Team
Norfolk Academy
1:42.42
1
19
Relay Team
Dinwiddie County
1:43.11
1
20
Relay Team
Floyd E Kellam
1:43.48
3
21
Relay Team
Bruton
1:44.92
1
22
Relay Team
Jamestown
1:45.89
3
23
Relay Team
Maggie L Walker
1:46.67
2
24
Relay Team
Matthew Maury
1:47.19
1
25
Relay Team
Clover Hill
1:54.63
2
--
Relay Team
Warhill
DQ
4
--
Relay Team
Potomac Senior
DQ
5
--
Relay Team
Manchester
DQ
3
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Salem (Virginia
3:31.24
5
2
Relay Team
Atlee
3:31.46
5
3
Relay Team
Western Branch
3:32.27
5
4
Relay Team
King's Fork
3:35.46
5
5
Relay Team
Potomac Senior
3:39.19
5
6
Relay Team
Heritage (Newpor
3:39.59
4
7
Relay Team
Deep Run
3:41.12
2
8
Relay Team
Lafayette
3:41.53
4
9
Relay Team
Jamestown
3:41.87
3
10
Relay Team
Warhill
3:42.13
3
11
Relay Team
Warwick
3:42.83
4
12
Relay Team
Grafton
3:43.74
1
13
Relay Team
Churchland
3:44.17
1
14
Relay Team
Glenn Allen
3:47.71
3
15
Relay Team
Manchester
3:48.06
4
16
Relay Team
Lee-Davis
3:49.36
3
17
Relay Team
Deep Creek
3:50.37
3
18
Relay Team
Langley
3:51.33
3
19
Relay Team
Clover Hill
3:51.67
1
20
Relay Team
Hickory
3:51.97
2
21
Relay Team
Matthew Maury
3:52.57
1
22
Relay Team
Dinwiddie County
3:53.08
1
23
Relay Team
Maggie L Walker
3:53.46
2
24
Relay Team
Currituck County
3:57.77
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Langley
8:28.72
1
2
Relay Team
Warwick
8:39.55
1
3
Relay Team
Lafayette
8:41.88
1
4
Relay Team
Atlee
8:44.80
1
5
Relay Team
Clover Hill
8:50.92
1
6
Relay Team
Western Branch
8:55.82
1
7
Relay Team
Jamestown
8:56.60
1
8
Relay Team
Heritage (Newpor
8:57.00
1
9
Relay Team
Warhill
8:59.95
1
10
Relay Team
Maggie L Walker
9:01.69
1
11
Relay Team
Lee-Davis
9:03.96
1
12
Relay Team
Manchester
9:08.15
1
13
Relay Team
Floyd E Kellam
9:09.11
1
14
Relay Team
Matthew Maury
9:12.90
1
15
Relay Team
Deep Run
9:17.70
1
16
Relay Team
Hickory
9:18.97
1
17
Relay Team
Highland Springs
9:24.64
1
18
Relay Team
Bruton
9:29.82
1
19
Relay Team
Currituck County
9:38.50
1
20
Relay Team
Churchland
9:39.22
1
21
Relay Team
Grafton
9:39.29
1
22
Relay Team
Glenn Allen
9:50.41
1
23
Relay Team
King's Fork
10:03.66
1
24
Relay Team
Hampton Christia
10:12.10
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spencer, Devin
Bethel
47-07.50
(14.52m)
1
2
Mosley, Alexander
Highland Springs
45-04.25
(13.82m)
1
3
Neal, Lamar
Ocean Lakes
43-07.00
(13.28m)
1
4
Delk, Brandon
Warwick
42-10.00
(13.06m)
1
5
Cochran, Andre
Churchland
42-00.25
(12.81m)
1
6
Clay*, Evan
Dinwiddie County
41-11.75
(12.80m)
1
7
Kindley, Ray
Lafayette
40-08.50
(12.41m)
1
8
Waltrip, Alex
Jamestown
39-06.75
(12.06m)
1
9
Williams, Walter
Churchland
39-04.75
(12.01m)
1
10
Lloyd, Nathaniel
Salem (Virginia
39-00.00
(11.89m)
1
11
Ledbetter, Tristan
Deep Creek
38-08.25
(11.79m)
1
12
Munn, Russell
Lee-Davis
38-06.50
(11.75m)
1
13
Marten, Jake
Manchester
37-09.00
(11.51m)
1
14
Moore, William
Churchland
37-08.50
(11.49m)
1
15
Koshuta, Mike
Langley
36-01.50
(11.01m)
1
16
Johnson, Deshawn
King's Fork
36-01.25
(11.00m)
1
17
Bedenbaugh, Matthew
Maggie L Walker
35-11.75
(10.97m)
1
18
Hill, Ezra
Manchester
35-08.00
(10.87m)
1
19
Thompson, Darryl
Manchester
35-04.00
(10.77m)
1
20
Mohomed, Vijay
Matthew Maury
35-02.75
(10.74m)
1
21
Milner, Matt
Deep Creek
34-04.25
(10.47m)
1
22
Giles, Troy
Ocean Lakes
33-02.75
(10.13m)
1
23
Rochefort, Christian
Atlee
32-10.50
(10.02m)
1
24
Anderson, Rushard
Highland Springs
32-05.00
(9.88m)
1
25
Lewis, Deshawn
Highland Springs
32-03.50
(9.84m)
1
26
Hudson, Dylan
Clover Hill
31-06.50
(9.61m)
1
27
Dhanoa, Swai
Clover Hill
31-05.25
(9.58m)
1
28
Wallace, Aaron
Grafton
31-04.00
(9.55m)
1
29
Griffey, Evan
Atlee
31-00.75
(9.47m)
1
29
McMillian, Jeremy
Jamestown
31-00.75
(9.47m)
1
31
Bean, Adam
Warhill
30-05.25
(9.28m)
1
32
Jenkins, Larry
Matthew Maury
29-11.75
(9.14m)
1
33
Harper, Shuntez
Warwick
29-09.25
(9.07m)
1
34
Butler, Troy
Hickory
29-08.75
(9.06m)
1
35
Smith, Jalen
Heritage (Newpor
29-00.50
(8.85m)
1
36
Shivnen, Alex
Langley
28-09.25
(8.77m)
1
37
Eaton, Andrew
Hickory
27-00.00
(8.23m)
1
38
Brundidge, Julian
King's Fork
26-08.25
(8.13m)
1
39
Possich, Jacob
Greenbrier Chris
26-05.50
(8.06m)
1
40
Shaver, Ryan
Hickory
25-10.50
(7.89m)
1
41
Stubbs, Sean
Heritage (Newpor
25-06.00
(7.77m)
1
42
Kelly, Jameson
King's Fork
24-04.00
(7.42m)
1
43
Mylott, Nathaniel
Clover Hill
24-00.00
(7.32m)
1
44
VannVleet, Cody
Greenbrier Chris
22-10.00
(6.96m)
1
45
McCaffrey, Caelen
Grafton
21-03.75
(6.50m)
1
46
Kim, Andy
Western Branch
19-03.00
(5.87m)
1
47
Boucher, Jordan
Greenbrier Chris
17-06.00
(5.33m)
1
48
Bennett, George
Western Branch
16-00.25
(4.88m)
1
49
Edmond, Harold
Western Branch
11-06.75
(3.52m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Atkinson, Marques
Atlee
6-05.00
(1.96m)
1
2
Miller, Tyrell
Hampton
6-00.00
(1.83m)
1
3
Scott, K'Vonte
Princess Anne
5-10.00
(1.78m)
1
4
Atkinson, Michael J.
Atlee
5-10.00
(1.78m)
1
5
Gill, Thomas
Warhill
5-10.00
(1.78m)
1
5
Poindexter, Eric
Warwick
5-10.00
(1.78m)
1
10
Burkett, Dominic
Norfolk Academy
5-08.00
(1.73m)
1
7
Poore, Aaron
Ocean Lakes
5-08.00
(1.73m)
1
7
Woody, Brandon
Lee-Davis
5-08.00
(1.73m)
1
9
Dean, Marcus
Western Branch
5-08.00
(1.73m)
1
11
Eaton, Tyrell
Lee-Davis
5-06.00
(1.68m)
1
11
Ross, Matthew
Highland Springs
5-06.00
(1.68m)
1
11
Monroe, Tevin
Matthew Maury
5-06.00
(1.68m)
1
11
Bullard, Korey
Salem (Virginia
5-06.00
(1.68m)
1
11
Rogers, Christian
Manchester
5-06.00
(1.68m)
1
11
Pollard, Leon
Highland Springs
5-06.00
(1.68m)
1
11
Aarestad, Cody
Currituck County
5-06.00
(1.68m)
1
11
Greene, Zakari
Clover Hill
5-06.00
(1.68m)
1
11
Squires, Clint
Currituck County
5-06.00
(1.68m)
1
20
Lumsden, Tanner
Currituck County
5-04.00
(1.63m)
1
20
Black, Matt
Hickory
5-04.00
(1.63m)
1
20
Hodges, Temuchin
Salem (Virginia
5-04.00
(1.63m)
1
20
Featherstone, Malik
Ocean Lakes
5-04.00
(1.63m)
1
20
Cobb, Alston
Western Branch
5-04.00
(1.63m)
1
20
Dodson, Taylor
Churchland
5-04.00
(1.63m)
1
20
Childs, Jordan
King's Fork
5-04.00
(1.63m)
1
20
Bethea, DeAndre
Warwick
5-04.00
(1.63m)
1
--
Crawford, Christopher
Western Branch
NH
(--)
1
--
Britt, Brandon
Churchland
NH
(--)
1
--
Davis, Charles
Warwick
NH
(--)
1
--
Williams, D' Metrius
Salem (Virginia
NH
(--)
1
--
Sonnek, Michael
Lafayette
NH
(--)
1
--
Jones, Kevin
King's Fork
NH
(--)
1
--
Martin, Raysean
Highland Springs
NH
(--)
1
--
Christian, Kareem
Jamestown
NH
(--)
1
--
Lowe, Evan
Floyd E Kellam
NH
(--)
1
--
Saraniti, Justin
Glenn Allen
NH
(--)
1
--
Johnson, Kevin
Heritage (Newpor
NH
(--)
1
--
Tan, Kevin
Norfolk Academy
NH
(--)
1
--
Edwards, Gage
Manchester
NH
(--)
1
--
Martin, Michael
Matthew Maury
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pollard, Leon
Highland Springs
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
2
Ross, Matthew
Highland Springs
21-08.00
(6.60m)
nwi
1
3
Wyatt, Caleb
Lee-Davis
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
4
Bullard, Korey
Salem (Virginia
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
5
Grayson, Davon
King's Fork
20-04.25
(6.20m)
nwi
1
6
Wilkerson, Antoine
Highland Springs
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
7
Hill, Marquis
Warwick
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
8
Harding, Logan
Deep Run
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
8
Poore, Aaron
Ocean Lakes
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
10
Coulilaby, Guilherme
Langley
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
11
Davis, Racheed
Ocean Lakes
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
12
Pinkleton, Brent
Manchester
19-08.00
(5.99m)
nwi
1
13
Thomas, Joshua
Churchland
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
14
Weaver, Tykwuan
Dinwiddie County
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
15
Booker, Devon
Churchland
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
15
Anthony, Jeremy
Dinwiddie County
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
17
Glover, Mondryl
Western Branch
19-04.25
(5.90m)
nwi
1
18
Coulibaly, Antonio
Langley
19-04.00
(5.89m)
nwi
1
19
Burkett, Dominic
Norfolk Academy
19-03.50
(5.88m)
nwi
1
20
Brown, Lawan
King's Fork
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
20
Bennett, Dre
Atlee
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
22
Robins, Jacorey
Churchland
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
23
Brown, Andrew
Deep Run
18-10.50
(5.75m)
nwi
1
23
Lowe, Evan
Floyd E Kellam
18-10.50
(5.75m)
nwi
1
25
Rogers, Christian
Manchester
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
25
Hill, Joseph
King's Fork
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
27
McMillian, Jaquan
Ocean Lakes
18-07.50
(5.68m)
nwi
1
28
Woody, Brandon
Lee-Davis
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
29
Batts, Quinton
Dinwiddie County
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
30
Caughey, Jon
Norfolk Academy
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
31
Thompson, Michael
Lee-Davis
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
32
Kurz, Nicholas
Grafton
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
33
Pryor, Aaron
Warwick
17-09.50
(5.42m)
nwi
1
34
Greene, Zakari
Clover Hill
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
35
Poindexter, Eric
Warwick
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
36
Hinton, Forrest
Greenbrier Chris
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
37
Margaritis, Chris
Greenbrier Chris
16-05.50
(5.02m)
nwi
1
37
Ruane, Tommy
Lafayette
16-05.50
(5.02m)
nwi
1
39
Moss, Ej
Glenn Allen
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
40
Vaught, Jacob
Lafayette
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
40
Watts, Tanner
Manchester
16-00.50
(4.89m)
nwi
1
42
Friedrichs, Andrew
Jamestown
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
43
Newton, Nick
Greenbrier Chris
14-08.50
(4.48m)
nwi
1
44
Hewston, Malek
Western Branch
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
44
Yu, Robert
Langley
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
46
Griffin, Tyrall
Glenn Allen
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
--
Kenon, Isiah
Western Branch
ND
(--)
nwi
1
--
Barclift, Russell
Matthew Maury
ND
(--)
nwi
1
--
Stallings, Demetrius
Matthew Maury
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ross, Matthew
Highland Springs
44-06.00
(13.56m)
nwi
1
2
Moore, George
Highland Springs
43-06.50
(13.27m)
nwi
1
3
Cobb, Alston
Western Branch
43-03.50
(13.20m)
nwi
1
4
Greene, Zakari
Clover Hill
42-11.50
(13.09m)
nwi
1
5
Rogers, Christian
Manchester
42-11.50
(13.09m)
nwi
1
6
Davis, Racheed
Ocean Lakes
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
7
Dean, Marcus
Western Branch
41-09.00
(12.73m)
nwi
1
8
Martin, Raysean
Highland Springs
41-03.50
(12.59m)
nwi
1
9
Giles, Sterling
Potomac Senior
41-02.00
(12.55m)
nwi
1
10
Thompson, Michael
Lee-Davis
40-08.00
(12.40m)
nwi
1
11
Grizzle, Marquise
Currituck County
40-07.00
(12.37m)
nwi
1
11
Walker, Javan
Potomac Senior
40-07.00
(12.37m)
nwi
1
13
Roney, Rodhem
Dinwiddie County
39-11.00
(12.17m)
nwi
1
14
Booker, Devon
Churchland
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
15
Hill, Marquis
Warwick
39-09.50
(12.13m)
nwi
1
16
Poindexter, Eric
Warwick
39-07.50
(12.08m)
nwi
1
17
Burkett, Dominic
Norfolk Academy
38-08.00
(11.79m)
nwi
1
18
Segovia, David
Atlee
38-04.50
(11.70m)
nwi
1
19
Bennett, Dre
Atlee
38-01.50
(11.62m)
nwi
1
20
Pinkleton, Brent
Manchester
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
20
Bateman, Jamar
Heritage (Newpor
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
22
Robins, Jacorey
Churchland
37-03.00
(11.35m)
nwi
1
23
Miller, Garrett
Clover Hill
37-01.00
(11.30m)
nwi
1
24
Caughey, Jon
Norfolk Academy
36-08.00
(11.18m)
nwi
1
25
Sonnek, Michael
Lafayette
36-04.00
(11.07m)
nwi
1
26
Soloman, Thomas
Bethel
36-01.00
(11.00m)
nwi
1
27
Poore, Aaron
Ocean Lakes
35-10.00
(10.92m)
nwi
1
28
Dodson, Taylor
Churchland
35-08.50
(10.88m)
nwi
1
29
Lowe, Evan
Floyd E Kellam
35-00.00
(10.67m)
nwi
1
30
Spikes, Markel
Warhill
33-11.00
(10.34m)
nwi
1
31
Martin, Michael
Matthew Maury
33-07.25
(10.24m)
nwi
1
32
Watts, Tanner
Manchester
32-03.50
(9.84m)
nwi
1
--
Crawford, Christopher
Western Branch
ND
(--)
nwi
1
--
Battle, Daniel
Heritage (Newpor
ND
(--)
nwi
1
--
Coulibaly, Antonio
Langley
ND
(--)
nwi
1
--
Anthony, Jeremy
Dinwiddie County
ND
(--)
nwi
1
--
Weaver, Tykwuan
Dinwiddie County
ND
(--)
nwi
1
--
Monroe, Tevin
Matthew Maury
ND
(--)
nwi
1
--
Boyce, Demitri
Norfolk Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Barclift, James
Matthew Maury
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pillow, Chris
Atlee
15-00.00
(4.57m)
1
2
Grim, Lucas
Langley
13-00.00
(3.96m)
1
3
Ellwood, Scott
Atlee
12-06.00
(3.81m)
1
4
Keys, Hunter
Floyd E Kellam
12-00.00
(3.66m)
1
4
Unknown Athlete
Maggie L Walker
12-00.00
(3.66m)
1
4
Thompson, Matt
Atlee
12-00.00
(3.66m)
1
7
Ketchem, Brian
Lee-Davis
11-06.00
(3.51m)
1
7
Yusician, Joey
Western Branch
11-06.00
(3.51m)
1
9
Yu, Robert
Langley
11-00.00
(3.35m)
1
10
Johnson, Brad
Floyd E Kellam
10-06.00
(3.20m)
1
10
Brown, Jacob
Floyd E Kellam
10-06.00
(3.20m)
1
12
Besougloff, Logan
Langley
10-00.00
(3.05m)
1
12
Pearce *, Cole
Maggie L Walker
10-00.00
(3.05m)
1
12
Burke, Shepley
Dinwiddie County
10-00.00
(3.05m)
1
15
Fisher, Patrick
Hickory
9-06.00
(2.90m)
1
15
Panton, Michael
Lee-Davis
9-06.00
(2.90m)
1
15
Fogg, Wesley
Norfolk Academy
9-06.00
(2.90m)
1
15
Scott, K'Vonte
Princess Anne
9-06.00
(2.90m)
1
15
Luton, Jeff
Hickory
9-06.00
(2.90m)
1
20
Lee, Zack
Jamestown
9-00.00
(2.74m)
1
21
White, Tevin
King's Fork
8-06.00
(2.59m)
1
--
Coleman, Quentin
Western Branch
NH
(--)
1
--
Washington, Leroy
Warwick
NH
(--)
1
--
Tuck, Adam
Deep Run
NH
(--)
1
--
Corey, Nick
Western Branch
NH
(--)
1
--
Martin, Kameron
Warwick
NH
(--)
1
--
Chellis, Shane
King's Fork
NH
(--)
1
--
Poindexter, Eric
Warwick
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tyson, Keilah
Western Branch
07.01
nwi
1
2
Shufford, Jenira
Heritage (Newpor
07.18
nwi
1
3
Anderson, Asonya
Heritage (Newpor
07.32
nwi
1
4
Seward, Justice
Salem (Virginia
07.37
nwi
1
5
Segala, Marisssa
Jamestown
07.61
nwi
1
6
Ball, Elizabeth
Deep Run
07.72
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Tyson, Keilah
Western Branch
07.13
nwi
7
2
Anderson, Asonya
Heritage (Newpor
07.30
nwi
10
3
Shufford, Jenira
Heritage (Newpor
07.31
nwi
11
4
Seward, Justice
Salem (Virginia
07.49
nwi
6
5
Ball, Elizabeth
Deep Run
07.56
nwi
6
6
Segala, Marisssa
Jamestown
07.60
nwi
3
7
Thomas, Ramona
Western Branch
07.67
nwi
9
8
Cutshaw, Cierra
Western Branch
07.71
nwi
8
9
Deberry, Leah
Matthew Maury
07.76
nwi
5
10
Glenn, kyra
Ocean Lakes
07.79
nwi
10
11
Sanders, Sherika
Clover Hill
07.82
nwi
2
12
Clarke, Augusta
Manchester
07.85
nwi
9
13
Delony, Rachel
Lee-Davis
07.87
nwi
12
14
Alston, Ryneisha
Warwick
07.88
nwi
10
15
Clarke, Shanice
Manchester
07.95
nwi
11
16
Worthy, Amanda
Churchland
07.96
nwi
2
17
Tennessee, Dallas
Lee-Davis
07.99
nwi
3
18
Elliot, Lacey
Warwick
08.01
nwi
9
19
Wells, Atashia
Warhill
08.03
nwi
5
20
Bonner*, Cameron
Dinwiddie County
08.03
nwi
9
21
Bridges, Erika
Warhill
08.04
nwi
11
22
Snipes, Gabrielle
King's Fork
08.05
nwi
6
23
Miller, Indira
Ocean Lakes
08.06
nwi
8
24
Chapman, Jordan
Jamestown
08.08
nwi
8
25
Gaines, Destiny
Matthew Maury
08.16
nwi
7
26
Jerman, Brooke
Atlee
08.16
nwi
12
27
Rodgers, Maya
Churchland
08.18
nwi
4
28
Henry, Elizabeth
Jamestown
08.18
nwi
5
29
Bremer, Molly
Langley
08.19
nwi
6
30
Cottrell, Haleigh
Lee-Davis
08.20
nwi
4
31
Glover, Alana
King's Fork
08.22
nwi
3
32
Bethley, Lavona
Hickory
08.24
nwi
4
33
McManus, Meigan
Langley
08.26
nwi
2
34
Hannon*, Courtney
Dinwiddie County
08.31
nwi
7
35
Clements, Tocara
Churchland
08.31
nwi
1
36
Fuson, Allyson
Deep Run
08.33
nwi
11
37
Bynum, Lerice
Warwick
08.34
nwi
7
38
Grizzard, Kaitlyn
Atlee
08.35
nwi
8
39
Cupples, Cathie
Ocean Lakes
08.38
nwi
12
40
Graves, Cynithia
Matthew Maury
08.41
nwi
1
41
Montgomery, Yontee
Manchester
08.41
nwi
6
42
Owens, Rachel
Greenbrier Chris
08.41
nwi
8
43
von Seggern, Analea
Langley
08.41
nwi
10
43
Lindsay, Rachael
Maggie L Walker
08.41
nwi
3
45
Breathwaite, Marisa
Currituck County
08.44
nwi
2
46
Bush, Jasmine
Currituck County
08.52
nwi
3
47
Hicks, Brittany
Glenn Allen
08.53
nwi
5
48
Massaro, Haley
Warhill
08.55
nwi
9
49
Taylor, Sara
Maggie L Walker
08.58
nwi
10
50
Knight, Rynesha
King's Fork
08.62
nwi
7
51
Walters, Glenn
Glenn Allen
08.68
nwi
1
52
Thompson, Amoni
Glenn Allen
08.70
nwi
2
53
Voors, Anne
Hickory
08.90
nwi
12
54
Whiterhurst, Joy
Maggie L Walker
08.95
nwi
8
55
Mendu, Sanjana
Norfolk Academy
09.14
nwi
5
56
Tsang, Seneca
Norfolk Academy
09.17
nwi
6
57
Ames, Talia
Heritage (Newpor
09.22
nwi
11
58
Davis, Elisa
Norfolk Academy
09.29
nwi
4
59
Mason, Jasmyne
Dinwiddie County
09.66
nwi
1
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Qualitra
King's Fork
41.44
14
2
Kearney, Khadeja
Churchland
41.98
14
3
Lee, Javette
Western Branch
42.24
13
4
Cuffee, Anise
Bethel
42.87
14
5
Segala, Marisssa
Jamestown
43.08
13
6
Seward, Justice
Salem (Virginia
43.71
14
7
Thomas, Jayme
Bethel
43.88
13
8
Cook, Caylee
Deep Run
44.38
10
9
McCarty, Madeleine
Floyd E Kellam
44.53
11
10
Norman, Tiana
Deep Creek
44.61
10
11
Herkins, Jillian
Deep Run
44.87
9
12
Elliot, Lacey
Warwick
45.36
9
13
Chudoba, Rachel
Lee-Davis
45.42
12
14
Blair, Tse'Lane
Churchland
45.64
8
15
Woodford, Sarah
Langley
46.03
12
16
Wells, Antoinette
Warhill
46.04
11
17
Mitchell, Devin
Western Branch
46.25
11
18
Gibbs, Kyrah
Deep Creek
46.34
9
19
Taylor, Kassidy
Atlee
46.34
11
20
Doldron, Solange
Manchester
46.49
11
21
Griffin, Dawnyshia
Lee-Davis
46.81
9
22
Clarke, Augusta
Manchester
46.93
6
23
Revis, Nina
Western Branch
47.15
13
24
Tennessee, Dallas
Lee-Davis
47.15
7
25
Isaac, Analysa
Salem (Virginia
47.19
12
26
Bynum, Lerice
Warwick
47.25
7
27
Bryant, Alana
Warhill
47.33
12
28
Waltrip, Shelby
Warhill
47.46
10
29
Stuart, Vanessa
Floyd E Kellam
47.54
8
30
Bremer, Molly
Langley
47.57
10
31
Saul, Meaghan
Atlee
47.67
8
32
Derse, Emily
Jamestown
47.68
9
33
Lewis, Rachel
Floyd E Kellam
47.78
7
34
Green, Audree
Ocean Lakes
47.87
12
34
Logan, Julia
Clover Hill
47.87
5
36
Palmer, Raechelle
Heritage (Newpor
47.98
3
37
Alston, Ryneisha
Warwick
48.00
9
38
Glenn, kyra
Ocean Lakes
48.11
8
39
Jackson, Alexis
Deep Creek
48.19
10
40
Brooks, Jennifer
Lafayette
48.27
8
41
Miller, Indira
Ocean Lakes
48.59
6
42
Kinney, Sadie
Glenn Allen
48.79
7
43
Vazquez-Ortiz, Ariana
Manchester
48.82
5
44
Taylor, Sara
Maggie L Walker
48.93
6
45
Chen, Wendy
Norfolk Academy
49.03
6
46
von Seggern, Analea
Langley
49.04
10
47
Scher, Lane
Maggie L Walker
49.16
8
48
Breathwaite, Marisa
Currituck County
49.25
5
49
Worthy, Amanda
Churchland
49.71
6
50
Spady, Roneka
King's Fork
49.73
1
51
Lawson, Gina
Grafton
49.99
4
52
Hairston*, Cheryl
Dinwiddie County
50.31
3
53
Bethley, Lavona
Hickory
50.57
4
54
Owens, Rachel
Greenbrier Chris
50.93
5
55
Gurganus, Jordan
Hickory
51.04
3
56
Hale, Courtney
Deep Run
51.11
7
57
Mathias, Emily
Holmes
51.59
1
58
Sabin, Alicia
Hickory
52.26
2
59
Ames, Talia
Heritage (Newpor
52.32
5
60
Tsang, Seneca
Norfolk Academy
53.42
4
61
Jordan, Natica
Heritage (Newpor
53.86
2
62
Springston, Allison
Clover Hill
53.98
2
63
Hopkins, Monique
Matthew Maury
54.45
2
64
Urguhart, Caroline
Matthew Maury
55.52
1
65
Dykes, Ashley
Greenbrier Chris
55.72
3
66
Stockwell, Kylee
Clover Hill
55.77
4
67
Velloney, Michaela
Greenbrier Chris
57.92
4
68
Mason, Jasmyne
Dinwiddie County
58.04
1
--
Hicks, Brittany
Glenn Allen
DQ
3
Womens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Combs, Rashaun
Bethel
1:17.86
13
2
Moore, Maya
Bethel
1:18.52
13
3
Kearney, Khadeja
Churchland
1:18.56
13
4
Epps, Simone
Western Branch
1:22.55
12
5
Marioneaux, Laura
Warhill
1:23.41
12
6
Hickman, Melinda
King's Fork
1:24.63
1
7
Chudoba, Rachel
Lee-Davis
1:25.01
11
8
Wright, Chelsea
Western Branch
1:25.63
13
9
Woodford, Sarah
Langley
1:25.72
13
10
McCarty, Madeleine
Floyd E Kellam
1:25.75
8
11
Kramer, Liana
Langley
1:25.77
13
12
Newcomb, Kelsey
Dinwiddie County
1:26.38
12
13
Jones, Melanie
Lafayette
1:26.40
12
14
Riefner, Lindsay
Atlee
1:27.95
9
15
Stuart, Vanessa
Floyd E Kellam
1:28.24
9
16
Purdy, Elissa
Langley
1:28.35
12
17
Riefner, Ashley
Atlee
1:28.49
10
18
Livingston, Erin
Deep Run
1:28.58
11
19
Heckstall, Kira
Churchland
1:28.86
9
20
Ash *, Cami
Maggie L Walker
1:28.87
10
21
Hill, Danielle
King's Fork
1:29.22
1
22
May, Katie
Maggie L Walker
1:29.84
8
23
Doss, Madison
Lee-Davis
1:30.19
5
24
Green, Elizabeth
Deep Run
1:30.35
10
25
Taylor, Melissa
Potomac Senior
1:30.64
3
26
Cummings, Cameron
Jamestown
1:30.88
6
27
Latimer, Emily
Currituck County
1:31.15
3
28
Vines, Khadijah
Bethel
1:31.92
11
29
Everingham, Leighann
Warhill
1:31.97
11
30
Morning, Mia
Lafayette
1:32.12
12
31
Wolterding, Denaya
Hickory
1:32.38
8
32
Reynolds, Tiffany
Lee-Davis
1:32.41
4
33
White, Madison
Clover Hill
1:32.58
7
34
Halligan, Maddie
Manchester
1:32.71
6
35
McFadden, Bryanna
Heritage (Newpor
1:32.76
5
36
Hogge, Caitlyn
Warwick
1:32.81
5
37
Sampson, Chrystine
Ocean Lakes
1:32.90
9
38
Bridges, Erika
Warhill
1:32.93
10
39
Kemp, Jayde
Western Branch
1:32.97
2
40
Foret, Shelby
Jamestown
1:33.08
5
41
Thomasson*, Melody
Dinwiddie County
1:33.34
7
42
Conner, Sierra
Manchester
1:33.47
7
43
Williams, Claire
Maggie L Walker
1:33.51
11
44
Kim, Jacqueline
Hickory
1:33.54
6
45
Effinger, Daphne
Floyd E Kellam
1:33.55
5
46
Agnew, Paige
Ocean Lakes
1:33.87
7
47
Tabor, Samantha
Hickory
1:34.09
6
48
Johnson, Jaimee
Manchester
1:34.37
11
49
Gallini, Julia
Clover Hill
1:35.39
4
50
Wallace, Amanda
Grafton
1:39.90
1
51
Kretzer, Anna
Clover Hill
1:40.06
3
52
Cupples, Cathie
Ocean Lakes
1:40.76
9
53
Manderville, Essence
Churchland
1:40.95
6
54
Rawles, Raejene
Warwick
1:41.06
4
55
Gaines, Destiny
Matthew Maury
1:41.48
2
56
Taliaferro, Katlyn
Deep Run
1:43.13
9
57
Maddelena, Alyssa
Grafton
1:43.66
3
58
Moore, Hannah
Currituck County
1:45.59
3
59
Millard, Zoe
Glenn Allen
1:48.35
5
60
Heffentrager, Madison
Currituck County
1:49.79
2
61
Anderson, Bailey
Greenbrier Chris
1:51.35
1
62
Mendu, Sanjana
Norfolk Academy
1:51.37
4
63
Davis, Elisa
Norfolk Academy
1:51.88
4
64
Mlakic, Inga
Warwick
1:57.13
3
65
Harris, Joevannah
Matthew Maury
2:08.84
2
66
Miller, Christian
King's Fork
2:17.06
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Batzel, Audrey
Ocean Lakes
3:00.34
1
2
Cody, Michela
Bruton
3:09.71
1
3
Clagett, Heather
Norfolk Academy
3:14.30
1
4
Dinning, Emily
Stonebridge
3:15.60
1
5
Gwin, Courtney
Floyd E Kellam
3:15.61
1
6
Bland, Mollie
Lafayette
3:17.53
1
7
Purdy, Elissa
Langley
3:17.58
1
8
Mearns, Tia
Jamestown
3:18.55
1
9
Doss, Victoria
Lee-Davis
3:18.84
1
10
Hatton, Kanitra
Churchland
3:19.00
1
11
Latimer, Emily
Currituck County
3:19.27
1
12
Lewis-Johnson, Tori
Bethel
3:19.40
1
13
Goff, Nicole
Grafton
3:20.53
1
14
Shannon, Carly
Bruton
3:20.60
1
15
Bland *, Katie
Atlee
3:22.46
1
16
Trent, Savannah
Ocean Lakes
3:24.52
1
17
Grandon, Risa
Grafton
3:24.69
1
18
Gardner, Katie
Atlee
3:24.87
1
19
Clark, Devon
Langley
3:24.91
1
20
Chesney, Bridget
Langley
3:25.27
1
21
Grasberger, Katt
Atlee
3:27.40
1
22
Morfeld, Gabby
Floyd E Kellam
3:29.51
1
23
Dudek, Alexis
Western Branch
3:30.54
1
24
Good*, Ally
Deep Run
3:31.13
1
25
Chako, Hannah
Norfolk Academy
3:31.72
1
26
Taylor, Abbie
Manchester
3:32.75
1
27
McGovern, Katie
Grafton
3:34.35
1
28
Effinger, Daphne
Floyd E Kellam
3:34.38
1
29
Blankenship, Lauren
Lee-Davis
3:35.40
1
30
Walters, Carleigh
Deep Run
3:36.06
1
31
Lott, Jasmine
Heritage (Newpor
3:36.93
1
32
Glueck, Gaylin
Jamestown
3:40.05
1
33
Orikogbo, Bimbola
Clover Hill
3:40.19
1
34
Unmussing, Jesse
Clover Hill
3:42.65
1
35
George, Catherine
Hickory
3:42.68
1
36
Folmsbee, Shelby
Lafayette
3:43.77
1
37
Thomas, Rachel
Hickory
3:44.68
1
38
Mansisi, Taylor
Manchester
3:45.49
1
39
Smith, Sherelle
Churchland
3:45.90
1
40
Mitchell, Tatyanna
Northumberland
3:47.59
1
41
Baker, Tarshalia
Churchland
3:50.37
1
42
Orikogbo, Seun
Clover Hill
3:51.91
1
43
Beggs, Jenna
Warhill
3:55.80
1
44
Holbrook, Mirissa
Warhill
3:57.77
1
45
Lindemann, Anne
Warwick
3:58.55
1
46
Gibbs*, Priscilla
Dinwiddie County
4:00.98
1
47
Crance*, Patricia
Dinwiddie County
4:08.95
1
48
Brown*, Aspen
Dinwiddie County
4:09.51
1
49
McAndrew, Katie
Manchester
4:13.60
1
50
McDonnell, Nicole
Matthew Maury
4:16.15
1
51
Nguyen, Christiana
Matthew Maury
4:31.70
1
52
Moghadam, Sahar
Matthew Maury
4:47.93
1
53
White, Caitlin
Warwick
4:49.67
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bethune, Olivia
Ocean Lakes
5:16.91
1
2
Motley, Abby
Floyd E Kellam
5:21.47
1
3
Dinning, Emily
Stonebridge
5:31.64
1
4
Page, Chelsea
Grafton
5:32.00
1
5
Kissel, Rachel
Hickory
5:34.72
1
6
Park, Samantha
Ocean Lakes
5:41.70
1
7
Leitch, Katherine
Atlee
5:46.18
1
8
Mearns, Devon
Jamestown
5:47.80
1
9
Brassel, Grace
Langley
5:47.83
1
10
Swart *, Madison
Maggie L Walker
5:48.54
1
11
Bennett, Dezi
Atlee
5:49.51
1
12
Olson, Taylor
Lafayette
5:49.72
1
13
Rabbitt, Rachel
Grafton
5:49.80
1
14
Warren, Hailey
Lee-Davis
5:51.66
1
15
Lewis-Johnson, Tori
Bethel
5:52.71
1
16
Uliasz, Haley
Lee-Davis
5:53.18
1
17
Bethune, Nicole
Ocean Lakes
5:54.12
1
18
Stinger, Brittany
Langley
5:56.33
1
19
Temple, Kelsey
Currituck County
5:57.40
1
20
Ardiff *, Lindsay
Maggie L Walker
5:57.66
1
21
Dister, Megan
Matthew Maury
5:58.06
1
22
Tsetsilas, Nicole
King's Fork
5:58.66
1
23
Powers, Emma
Clover Hill
5:58.92
1
24
McCants, Carter
Clover Hill
5:59.47
1
25
Comer, Caitlin
Grafton
5:59.75
1
26
Matais, Katherine
Western Branch
6:01.34
1
27
Abbott, Olivia
Warwick
6:05.55
1
28
Trotter, Lauren
Hickory
6:07.12
1
29
Doak, Jenna
Bruton
6:08.76
1
30
Suzuki, Kimiko
Norfolk Academy
6:09.04
1
31
Keng, Candace
Manchester
6:13.04
1
32
Helbling, Megan
Dinwiddie County
6:15.25
1
33
Lass, Becca
Lee-Davis
6:18.50
1
34
Hall, Bailey
Maggie L Walker
6:19.92
1
35
Dyke, Emily
Manchester
6:21.52
1
36
Tutko, Ariana
Floyd E Kellam
6:23.67
1
37
Schindler, Sarah
Northumberland
6:24.35
1
38
Goethal, Emma
Glenn Allen
6:25.38
1
39
Reiber, Tessa
Clover Hill
6:27.54
1
40
Walker, Kenya
Bethel
6:27.69
1
41
Harrow, Leigh
Middlesex
6:28.17
1
42
Roebuck, Cinqua
Deep Creek
6:33.08
1
43
Dreybus, Erica
Jamestown
6:35.38
1
44
Rozier, Sarah
Currituck County
6:36.51
1
45
Ferebee, Alexis
Bruton
6:37.40
1
46
Keyser, Holly
Manchester
6:45.18
1
47
Donovan, Eryn
Atlee
6:46.91
1
48
Hall, Victoria
Matthew Maury
6:53.38
1
49
Renehan, Jessie
Deep Run
7:00.77
1
50
Brinson, Grace
Holmes
7:01.28
1
51
Jackson, Julia
Glenn Allen
7:05.85
1
52
Parsons, Brooke
Holmes
7:15.42
1
53
Corprew, Ona
Churchland
7:16.37
1
54
Wright, Courtney
Deep Creek
7:31.39
1
55
Alvarado, Marla
Holmes
7:41.89
1
56
Rodgers, Gilvonnie
Churchland
8:06.04
1
57
DisGioria, Alanna
Matthew Maury
8:07.43
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
West, Courteney
Langley
11:13.21
1
2
Williamson, Teresa
Hickory
11:43.36
1
3
Bishop, Katie
Western Branch
11:53.22
1
4
Motley, Abby
Floyd E Kellam
11:54.03
1
5
Underwood, Maggie
Jamestown
12:05.50
1
6
Park, Nicole
Ocean Lakes
12:08.53
1
7
Bavin, Scarlett
Atlee
12:10.58
1
8
Jeong, Esther
Langley
12:13.36
1
9
Murphy, Morgan
Hickory
12:38.58
1
10
McMillan, Owen
Norfolk Academy
12:43.62
1
11
Vanhooijdonk, Rene
Hickory
12:44.06
1
12
Temple, Kelsey
Currituck County
12:47.05
1
13
Negaard, Maddie
Clover Hill
12:58.44
1
14
Ritter, Rachel
Clover Hill
13:00.77
1
15
Brady, Allison
Langley
13:02.80
1
16
Griffin, Jessica
Floyd E Kellam
13:03.98
1
17
Harrar *, Paige
Atlee
13:06.15
1
18
Napps *, Elizabeth
Maggie L Walker
13:15.83
1
19
Schindler, Sarah
Northumberland
13:19.58
1
20
Luera, Tori
Lafayette
13:22.38
1
21
Florimo *, Sammy
Atlee
13:28.02
1
22
Dickerson, Jenna
Clover Hill
13:31.38
1
23
Grossenbaugh, Andi
Grafton
13:41.35
1
24
Medina, Erica
Manchester
13:54.60
1
25
Walker, Kenya
Bethel
13:55.75
1
26
Croeber, Megan
Ocean Lakes
13:55.81
1
27
Ouellette, Erin
Grafton
13:56.38
1
28
O'Connor, Bailey
Deep Run
14:07.09
1
29
Carter, Katie
Matthew Maury
14:39.79
1
30
Dewey, Justice
Warhill
15:24.15
1
31
Minor, Petra
Matthew Maury
15:46.33
1
32
Alvarado, Marla
Holmes
15:54.27
1
33
Parsons, Brooke
Holmes
16:08.37
1
34
Brinson, Grace
Holmes
16:32.21
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ray, Chantel
Hampton
08.39
nwi
1
2
Golden, Montasia
Lee-Davis
08.42
nwi
1
3
Harper, Amani
Churchland
08.83
nwi
1
4
Fubara, Tori
Deep Run
09.22
nwi
1
5
Dang, Malisa
Clover Hill
09.53
nwi
1
6
Shufford, Jenira
Heritage (Newpor
09.55
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ray, Chantel
Hampton
08.68
nwi
8
2
Golden, Montasia
Lee-Davis
08.72
nwi
10
3
Shufford, Jenira
Heritage (Newpor
08.95
nwi
3
4
Harper, Amani
Churchland
09.05
nwi
4
5
Dang, Malisa
Clover Hill
09.15
nwi
2
6
Fubara, Tori
Deep Run
09.33
nwi
10
7
Jackson, Brie
Lee-Davis
09.58
nwi
6
8
Mignat, Samantha
Ocean Lakes
09.61
nwi
1
9
Vines, Khadijah
Bethel
09.65
nwi
2
10
Cleveland, Rachelle
Currituck County
09.84
nwi
7
11
Demyon, Marci
Jamestown
09.97
nwi
8
12
Mitchell, Devin
Western Branch
10.13
nwi
1
13
Spicer, Cheyenne
Currituck County
10.16
nwi
2
14
Elliott, Donae'
Churchland
10.20
nwi
10
15
Revis, Nina
Western Branch
10.22
nwi
9
16
Agnew, Paige
Ocean Lakes
10.22
nwi
8
17
Hairston*, Cheryl
Dinwiddie County
10.26
nwi
3
18
Sabin, Alicia
Hickory
10.37
nwi
7
19
Madison, Lacie
Lee-Davis
10.59
nwi
1
20
Horne, Kelsey
Maggie L Walker
10.61
nwi
5
21
Peay, Sydney
Manchester
10.63
nwi
4
22
Cleveland, Ashleigh
Currituck County
10.67
nwi
1
23
Trice, Kristen
Deep Run
10.95
nwi
6
24
Cummings, Cameron
Jamestown
10.97
nwi
5
25
Martin, Emma
Deep Run
11.00
nwi
4
26
Stephens, Danielle
Maggie L Walker
11.07
nwi
9
27
Morris, Alexis
Clover Hill
11.21
nwi
7
28
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
11.23
nwi
4
29
Blair, Tse'Lane
Churchland
11.24
nwi
10
30
Guinto, Tonya
Ocean Lakes
11.26
nwi
2
31
Kinney, Sadie
Glenn Allen
11.31
nwi
4
32
Cheshire, Nikki
Langley
11.38
nwi
8
33
Famimiko, Biola
Manchester
11.46
nwi
8
34
Jones, Alexis
Warwick
11.84
nwi
6
35
Brush, Anna
Norfolk Academy
11.96
nwi
3
36
Munroe, Justice
Warwick
12.11
nwi
2
37
Miller, Emily
Hickory
12.60
nwi
6
38
Dykes, Ashley
Greenbrier Chris
13.10
nwi
9
39
Owens, Rachel
Greenbrier Chris
15.73
nwi
4
40
Mellman, Emily
Jamestown
16.16
nwi
5
--
Cutshaw, Cierra
Western Branch
DQ
nwi
3
--
Anderson, Imoni
Glenn Allen
DQ
nwi
3
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Western Branch
1:45.31
4
2
Relay Team
Heritage (Newpor
1:52.59
5
3
Relay Team
King's Fork
1:53.34
4
4
Relay Team
Deep Creek
1:54.36
5
5
Relay Team
Lafayette
1:54.45
3
6
Relay Team
Dinwiddie County
1:54.50
3
7
Relay Team
Langley
1:55.11
5
8
Relay Team
Warhill
1:57.05
3
9
Relay Team
Ocean Lakes
1:57.28
3
10
Relay Team
Atlee
1:57.33
5
11
Relay Team
Warwick
1:57.90
2
12
Relay Team
Floyd E Kellam
1:58.21
3
13
Relay Team
Churchland
1:58.28
4
14
Relay Team
Manchester
1:58.36
4
15
Relay Team
Lee-Davis
1:58.71
2
16
Relay Team
Deep Run
1:59.34
5
17
Relay Team
Jamestown
1:59.53
4
18
Relay Team
Clover Hill
2:01.21
4
19
Relay Team
Maggie L Walker
2:01.68
3
20
Relay Team
Hickory
2:03.59
2
21
Relay Team
Norfolk Academy
2:04.07
2
22
Relay Team
Currituck County
2:04.56
1
23
Relay Team
Glenn Allen
2:06.95
2
24
Relay Team
Matthew Maury
2:09.29
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Western Branch
3:57.18
4
2
Relay Team
Bethel
4:07.44
4
3
Relay Team
Heritage (Newpor
4:14.48
3
4
Relay Team
Lee-Davis
4:17.73
4
5
Relay Team
Atlee
4:22.79
4
6
Relay Team
Jamestown
4:28.06
2
7
Relay Team
King's Fork
4:28.22
4
8
Relay Team
Deep Run
4:32.28
3
9
Relay Team
Floyd E Kellam
4:32.56
2
10
Relay Team
Manchester
4:34.98
2
11
Relay Team
Churchland
4:35.49
4
12
Relay Team
Currituck County
4:35.58
2
13
Relay Team
Dinwiddie County
4:37.23
3
14
Relay Team
Maggie L Walker
4:38.77
3
15
Relay Team
Warhill
4:38.95
2
16
Relay Team
Hickory
4:41.78
2
17
Relay Team
Langley
4:42.09
2
18
Relay Team
Deep Creek
4:42.41
3
19
Relay Team
Warwick
4:49.11
1
20
Relay Team
Clover Hill
4:50.49
3
21
Relay Team
Grafton
4:50.70
1
22
Relay Team
Matthew Maury
5:09.36
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Floyd E Kellam
10:12.44
1
2
Relay Team
Langley
10:13.96
1
3
Relay Team
Lafayette
10:19.80
1
4
Relay Team
Jamestown
10:25.50
1
5
Relay Team
Atlee
10:30.97
1
6
Relay Team
Western Branch
10:31.97
1
7
Relay Team
Lee-Davis
10:36.05
1
8
Relay Team
Hickory
10:49.89
1
9
Relay Team
Norfolk Academy
10:50.13
1
10
Relay Team
Bruton
10:52.60
1
11
Relay Team
Manchester
11:18.77
1
12
Relay Team
Clover Hill
11:27.78
1
13
Relay Team
Currituck County
11:31.58
1
14
Relay Team
Deep Run
11:38.79
1
15
Relay Team
Warwick
11:41.33
1
16
Relay Team
Grafton
11:56.55
1
17
Relay Team
Churchland
11:57.28
1
18
Relay Team
Dinwiddie County
12:10.08
1
19
Relay Team
Warhill
12:34.86
1
20
Relay Team
Matthew Maury
12:56.88
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
King, Mikayla
Atlee
32-05.50
(9.89m)
1
2
Cleveland, Rachelle
Currituck County
30-10.75
(9.42m)
1
3
Barrows, Terrika
Heritage (Newpor
29-07.50
(9.03m)
1
4
Sills, Kiani
Salem (Virginia
28-10.00
(8.79m)
1
5
Chilcoat, Betsy
Atlee
28-09.25
(8.77m)
1
6
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
28-05.00
(8.66m)
1
7
Innis, Erica
Churchland
27-00.25
(8.24m)
1
8
Stodolski, Anastesia
Manchester
26-03.00
(8.00m)
1
9
Karp, Rebecca
Norfolk Academy
26-00.25
(7.93m)
1
10
Barrow, Katrice
Heritage (Newpor
25-10.50
(7.89m)
1
11
Sutton, Kieley
Jamestown
25-07.75
(7.82m)
1
12
Dimmock, Heather
Grafton
25-04.25
(7.73m)
1
13
Kretzer, Anna
Clover Hill
25-01.00
(7.65m)
1
14
Handy, Ashante
Warwick
25-00.00
(7.62m)
1
15
Cosby, Lauren
Glenn Allen
24-06.25
(7.47m)
1
16
Watkins, Zaniya
King's Fork
23-09.00
(7.24m)
1
17
Henry, Elizabeth
Jamestown
23-05.25
(7.14m)
1
18
Baston-Vilaboa, Irene
Manchester
22-11.00
(6.99m)
1
19
Bremer, Molly
Langley
22-09.25
(6.94m)
1
20
Mckeon, Erin
Lee-Davis
21-11.75
(6.70m)
1
21
Anderson, Bailey
Greenbrier Chris
21-09.25
(6.64m)
1
22
Crew, Tiana
Warhill
21-07.75
(6.60m)
1
23
Rose, Amy
Grafton
21-01.00
(6.43m)
1
24
Dang, Malina
Clover Hill
20-07.75
(6.29m)
1
25
Briggs, Zoe
Western Branch
20-01.75
(6.14m)
1
26
Rodgers, Gilvonnie
Churchland
20-01.25
(6.13m)
1
27
Ingram, Brittany
Jamestown
19-01.75
(5.84m)
1
28
Palombella, Laura
Clover Hill
18-11.25
(5.77m)
1
29
Cray, Katlynn
Salem (Virginia
18-01.50
(5.52m)
1
30
Millard, Zoe
Glenn Allen
17-05.75
(5.33m)
1
31
Walters, Glenn
Glenn Allen
16-08.50
(5.09m)
1
32
Clark, Shadae
Churchland
14-11.50
(4.56m)
1
33
Ramirez, Melissa
Manchester
12-03.75
(3.75m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Page, Kala
Atlee
5-02.00
(1.57m)
1
2
Trice, Kristen
Deep Run
4-10.00
(1.47m)
1
2
Dimmock, Brianna
Grafton
4-10.00
(1.47m)
1
4
Norman, Tiana
Deep Creek
4-10.00
(1.47m)
1
5
Thomas, Ramona
Western Branch
4-10.00
(1.47m)
1
6
Corprew, Ona
Churchland
4-10.00
(1.47m)
1
7
Zimmerman, Christina
Lafayette
4-08.00
(1.42m)
1
7
Arthur, Ashli
Currituck County
4-08.00
(1.42m)
1
7
Kinney, Sadie
Glenn Allen
4-08.00
(1.42m)
1
7
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
4-08.00
(1.42m)
1
7
Dolson, Shanice
Churchland
4-08.00
(1.42m)
1
7
Logan, Julia
Clover Hill
4-08.00
(1.42m)
1
13
Thompson, Raven
Manchester
4-06.00
(1.37m)
1
13
Bynum, Lerice
Warwick
4-06.00
(1.37m)
1
13
Famimiko, Biola
Manchester
4-06.00
(1.37m)
1
13
Green, Audree
Ocean Lakes
4-06.00
(1.37m)
1
13
Goethal, Emma
Glenn Allen
4-06.00
(1.37m)
1
18
Dang, Malisa
Clover Hill
4-04.00
(1.32m)
1
18
Cleveland, Ashleigh
Currituck County
4-04.00
(1.32m)
1
18
Leitch, Katherine
Atlee
4-04.00
(1.32m)
1
18
Glueck, Gaylin
Jamestown
4-04.00
(1.32m)
1
18
Hundley, Nicole
Lafayette
4-04.00
(1.32m)
1
--
Tsang, Seneca
Norfolk Academy
NH
(--)
1
--
Brush, Anna
Norfolk Academy
NH
(--)
1
--
Revis, Nina
Western Branch
NH
(--)
1
--
Graves, Kathryn
Grafton
NH
(--)
1
--
Velloney, Michaela
Greenbrier Chris
NH
(--)
1
--
Charles, Donjah
Churchland
NH
(--)
1
--
Jones, Janae
Clover Hill
NH
(--)
1
--
Cheshire, Nikki
Langley
NH
(--)
1
--
Peay, Sydney
Manchester
NH
(--)
1
--
Tabor, Samantha
Hickory
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tyson, Keilah
Western Branch
19-00.75
(5.81m)
nwi
1
2
Golden, Montasia
Lee-Davis
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
3
Fubara, Tori
Deep Run
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
4
Cutshaw, Cierra
Western Branch
16-07.25
(5.06m)
nwi
1
5
Page, Kala
Atlee
16-06.25
(5.04m)
nwi
1
6
Trice, Kristen
Deep Run
16-05.50
(5.02m)
nwi
1
7
Young, Julia
Grafton
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
8
Jackson, Brie
Lee-Davis
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
9
Doldron, Solange
Manchester
15-10.25
(4.83m)
nwi
1
10
Smith, Fantasia
Bethel
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
11
Johnson, Jaimee
Manchester
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
12
Seward, Justice
Salem (Virginia
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
13
Clarke, Shanice
Manchester
14-11.25
(4.55m)
nwi
1
14
Ball, Elizabeth
Deep Run
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
15
Richardson*, Leah
Dinwiddie County
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
16
Gurganus, Jordan
Hickory
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
17
Morgan, Sierra
Bethel
14-06.75
(4.44m)
nwi
1
18
Cottrell, Haleigh
Lee-Davis
14-04.50
(4.38m)
nwi
1
19
Alicea, Jet'aime
Clover Hill
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
20
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
21
Owens, Rachel
Greenbrier Chris
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
22
McManus, Meigan
Langley
13-06.25
(4.12m)
nwi
1
23
Clements, Tocara
Churchland
13-04.75
(4.08m)
nwi
1
24
Cupples, Cathie
Ocean Lakes
13-04.25
(4.07m)
nwi
1
25
Bonner*, Cameron
Dinwiddie County
13-03.25
(4.04m)
nwi
1
26
Nelson, Briana
Lafayette
13-01.50
(4.00m)
nwi
1
27
Mendi, Sanjan
Norfolk Academy
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
28
Waters, Khaliyah
Churchland
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
28
Grizzard, Kaitlyn
Atlee
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
30
Young, Diana
Clover Hill
12-07.50
(3.85m)
nwi
1
31
Thomas, Ramona
Western Branch
12-07.25
(3.84m)
nwi
1
32
Hall, Victoria
Matthew Maury
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
33
Green, Audree
Ocean Lakes
12-01.25
(3.69m)
nwi
1
34
Spicer, Cheyenne
Currituck County
12-00.25
(3.66m)
nwi
1
35
Velloney, Michaela
Greenbrier Chris
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
36
Bethley, Lavona
Hickory
11-08.50
(3.57m)
nwi
1
37
Rodgers, Maya
Churchland
11-00.50
(3.37m)
nwi
1
38
Minor, Petra
Matthew Maury
9-07.00
(2.92m)
nwi
1
39
Smith, Sarah
Atlee
7-02.50
(2.20m)
nwi
1
--
von Seggern, Analea
Langley
ND
(--)
nwi
1
--
Logan, Julia
Clover Hill
ND
(--)
nwi
1
--
Stuart, Vanessa
Floyd E Kellam
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Melanie
Lafayette
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ford-Holland, Siobhan
Thomas Dale
38-02.75
(11.65m)
nwi
1
2
Page, Kala
Atlee
35-06.50
(10.83m)
nwi
1
3
Trice, Kristen
Deep Run
35-04.25
(10.78m)
nwi
1
4
Harper, Amani
Churchland
34-08.25
(10.57m)
nwi
1
5
Jones, Janae
Clover Hill
34-07.50
(10.55m)
nwi
1
6
Nelson, Briana
Lafayette
33-03.25
(10.14m)
nwi
1
7
Jones, Mashea
Churchland
33-03.00
(10.13m)
nwi
1
8
Fatherly, Jessica
Deep Creek
32-08.25
(9.96m)
nwi
1
9
Charles, Donjah
Churchland
32-06.50
(9.92m)
nwi
1
10
Morgan, Sierra
Bethel
32-06.25
(9.91m)
nwi
1
11
Doldron, Solange
Manchester
32-05.25
(9.89m)
nwi
1
12
Epps, Frankie
Jamestown
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
13
Johnson, Jaimee
Manchester
31-09.75
(9.70m)
nwi
1
14
Morris, Alexis
Clover Hill
30-10.50
(9.41m)
nwi
1
15
Brown, Deasia
Lafayette
30-10.25
(9.40m)
nwi
1
16
Clarke, Shanice
Manchester
30-06.75
(9.32m)
nwi
1
17
Taylor, Kassidy
Atlee
30-04.75
(9.26m)
nwi
1
18
Thomas, Ramona
Western Branch
30-03.00
(9.22m)
nwi
1
19
Green, Audree
Ocean Lakes
29-10.75
(9.11m)
nwi
1
19
Schmidt, Adrienne
Langley
29-10.75
(9.11m)
nwi
1
21
Cleveland, Ashleigh
Currituck County
29-07.75
(9.04m)
nwi
1
22
Karp, Rebecca
Norfolk Academy
29-02.25
(8.90m)
nwi
1
23
Jones, Melanie
Lafayette
28-09.25
(8.77m)
nwi
1
24
Hannon*, Courtney
Dinwiddie County
28-07.00
(8.71m)
nwi
1
25
Johnson, Asia
Lee-Davis
28-04.00
(8.64m)
nwi
1
26
Wright, Chelsea
Western Branch
28-00.00
(8.53m)
nwi
1
27
Velloney, Michaela
Greenbrier Chris
26-10.75
(8.20m)
nwi
1
28
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
26-10.00
(8.18m)
nwi
1
29
Mathias, Emily
Holmes
25-09.75
(7.87m)
nwi
1
30
Flessas, Catherine
Langley
25-01.25
(7.65m)
nwi
1
--
Graves, Cynithia
Matthew Maury
ND
(--)
nwi
1
--
Smith, Fantasia
Bethel
ND
(--)
nwi
1
--
Alicea, Jet'aime
Clover Hill
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Overstreet, Cameron
Atlee
12-06.00
(3.81m)
1
2
Wilson, Melissa
Menchville
11-06.00
(3.51m)
1
3
Carlisle, Jessica
Princess Anne
9-00.00
(2.74m)
1
4
Karp, Rebecca
Norfolk Academy
8-06.00
(2.59m)
1
5
Packard, Melanie
Grafton
8-00.00
(2.44m)
1
6
McManus, Meigan
Langley
8-00.00
(2.44m)
1
7
Williams, Claire
Maggie L Walker
7-06.00
(2.29m)
1
8
Bishop, Kate
Atlee
7-06.00
(2.29m)
1
9
Hamm, Shelby
Jamestown
7-06.00
(2.29m)
1
10
Flessas, Catherine
Langley
7-00.00
(2.13m)
1
10
Radke, Kelsey
Princess Anne
7-00.00
(2.13m)
1
10
St. George, Kat
Atlee
7-00.00
(2.13m)
1
13
figus, aaron
Jamestown
6-06.00
(1.98m)
1
14
Hannon*, Courtney
Dinwiddie County
6-00.00
(1.83m)
1
14
Bannister, Tyler
Norfolk Academy
6-00.00
(1.83m)
1
14
McMillan, Owen
Norfolk Academy
6-00.00
(1.83m)
1
14
Schmidt, Adrienne
Langley
6-00.00
(1.83m)
1
14
Hickman, Melinda
King's Fork
6-00.00
(1.83m)
1
14
Waldman, Monique
Grafton
6-00.00
(1.83m)
1
--
Wright, Chelsea
Western Branch
NH
(--)
1
--
Crance*, Patricia
Dinwiddie County
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#christopher-newport
#cnu-captains
#cnu-winter-frolic
956 shares:
CNU Winter Frolic
,
Atlee High Track & Field and Cross Country - Mechanicsville, Virginia
,
Bethel High School Track & Field and Cross Country - Hampton, Virginia
,
Bruton High Track & Field and Cross Country - Williamsburg, Virginia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Grafton High Track & Field and Cross Country - Yorktown, Virginia
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
11
6
2014
2
9
2013
58
13
2012
29
8
2011
16
6
2010
7
Show 3 more
Hashtags
#christopher-newport
#cnu-captains
#cnu-winter-frolic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!